Alpari
نام بروکر
Alpari ( آلپاری )
خدمات به ایرانیان
سال تأسیس
1998
دفتر مرکزی
سنت وینسنت
حداقل واریزی
۱ دلار
حداکثر لوریج
۱:۳۰۰۰
پلتفرم‌های معاملاتی
MT4, MT5
پشتیبانی فارسی
کپی تریدینگ
حساب اسلامی
اجازه اسکالپ

Zuluboss exclusive reviews

 

بروکر 20 ساله با بیش از یک میلیون مشتری !

یکی از قدیمی ترین بروکر های حاضر در مارکت فارکس ایران و جهان , بروکر آلپاری است . این بروکر در سال 1998 یعنی حدود 19 سال قبل افتتاح گردید و به گفته سایت بروکر تا کنون در بیش از 150 کشور جهان اقدام به جذب مشتری نموده است .

در حدود سال 2000 این بروکر همکاری خود با شرکت MetaQuotes Software را آغاز نمود و به یکی از اولین بروکر های ارائه دهنده پلتفرم متاتریدر در سطح جهانی تبدیل گشت .

در طی سال های زیادی که این بروکر در مارکت ایران فعالیت داشته است , همواره به عنوان یکی از بروکر های اصلی مخاطبان و مشتریان ایرانی مورد انتخاب این افراد بوده است و این امر تا حال حاضر نیز ادامه دارد.

در طی این سال های طولانی , مشتریان ایرانی زیادی این بروکر را مورد استفاده قرار داده اند و شاید بتوان گفت از هر سه معامله گر ایرانی , یک نفر در یک بازه زمانی دور یا نزدیک در یک نوبت تجربه همکاری با بروکر آلپاری را داشته است .

با توجه به چنین حجم زیادی از مشتریان و سلایق مختلف آنها , مجموع نظرات ارائه شده در خصوص عملکرد این بروکر مثبت می باشد و این اتفاق , کارنامه مناسب و موفقی را برای این بروکر نزد معامله گران ایرانی ایجاد نموده است.

نمایش بیشتر
بررسی رگوله ها و مجوز های بروکر آلپاری

طبق اعلام سایت بروکر آلپاری , این کارگزاری در جزایر سنت وینسنت  با شماره رجیستر 20389 IBC 2012  به ثبت رسیده است و همچنین از کشور بلیز و رگولاتری IFSC به شماره لایسنس  IFSC/60/301/TS/18 دریافت رگوله نموده است .

رگولاتری IFSC جزو رگلاتوری های آفشور می باشد و در لیست نهاد های رگوله کننده بازار های مالی به همراه سایر رگولاتری های آفشور مانند FSC جزایر ویرجین بریتانیا و FSA جمهوری سیشل و … در رده آخر ( از لحاظ میزان اعتبار جهانی ) قرار دارند .

بنابراین از دیدگاه مبحث رگوله ها و مجوز ها , بروکر آلپاری نمره متوسطی را دریافت می نماید ( نمره ضعیف نیز مربوط به بروکر هایی خواهد بود  که هیچ گونه رگوله ای (حتی آفشور ) را  کسب ننموده اند )

رگولاتوری IFSC

 از کشور بلیز و رگولاتری IFSC به شماره لایسنس IFSC/60/301/TS/18 دریافت رگوله نموده است .

کمیسیون بازار های مالی

آلپاری عضو رسمی این کمیسیون می باشد،هدف از تشکیل این کمیسیون بررسی و حل و فصل اختلافات ، در صنعت خدمات مالی و بازار های فارکس می باشد

انجمن ملی ارائه دهندگان فارکس

عضویت در انجمن ارائه دهندگان خدمات مارکت فارکس.

در انتهای این مبحث لازم است به این نکته نیز اشاره نماییم که شعبه انگلیس کارگزاری آلپاری که با نام Alpari UK در بازار های مالی اروپا به عنوان یکی از بروکر های قدرتمند این ناحیه شناخته می شد , پس از نوسان بسیار شدید فرانک سوئیس در 15 ژانویه سال 2015 متحمل ضرر بسیار زیادی گردید و چند روز بعد از این اتفاق اعلام ورشکستگی نمود . 

 

 شعبه Alpari UK  در تاریخ 19 ژانویه 2015 به صورت رسمی اعلام ورشستگی خود را به دادگاه عالی انگلیس(English High Court) ارائه نمود و این دادگاه نیز سازمان KPMG را که یکی از 4 سازمان حسابرسی بزرگ دنیا است جهت رسیدگی به این موضوع و بازپرداخت ضرر مشتریان تعیین نمود .

 

تقریبا 29 ماه پس از این اتفاق در تاریخ 2 ژوئن سال 2017 سازمان KPMG اعلام کرد حسابرسی این سازمان به پایان رسیده است . مجموع مبلغ ضرر مورد ادعای مشتریان Alpari UK رقمی در حدود 95.8 میلیون دلار بود که از این مبلغ , مجموعا 78.2 میلیون دلار به مشتریان بازپرداخت گردید و همچنین شعبه Alpari UK در یک حراجی به بروکر ETX Capital واگذار گردید و این بروکر از حدود 6000 نفر از مشتریان قدیم Alpari UK ثبت نام به عمل آورد .

 

لازم به ذکر است که شعبه اصلی بروکر آلپاری ( ثبت شده در سنت وینسنت ) در طی مدت تمامی این اتفاقات , بدون مشکل نسبت به ارائه خدمات به مشتریان خود در سراسر دنیا اقدام نمود و در پرداخت مبالغ مشتریانی که به دلیل ترس از بحث ورشکستگی Alpari UK تمایل به برداشت مبالغ خود داشتند و درخواست های برداشت خود را برای این کارگزاری به صورت پیاپی ارسال می نمودند , بدون مشکل عمل کرد و کلیه امور مشتریان در طی حدودا چهار سالی که از این موضوع می گذرد , به صورت عادی و نرمال توسط شعبه اصلی بروکر پیگیری گردید .

نمایش بیشتر
بررسی انواع حساب ها در بروکر آلپاری

Nano MT4

$1حداقل دپازیت
حداکثر لوریج 1:500
اسپرد : از 0.8 پیپ
نمادهای قابل معامله : 35
حساب اسلامی : دارد
کمیسیون : ندارد
استاپ اوت : 10 درصد

Standard MT4

$20حداقل دپازیت
حداکثر لوریج 1:500
اسپرد : از 0.8 پیپ
نمادهای قابل معامله : 35
حساب اسلامی : دارد
کمیسیون : ندارد
استاپ اوت : 10 درصد

Standard MT5

$100حداقل دپازیت
حداکثر لوریج 1:1000
اسپرد : از 0.8 پیپ
نمادهای قابل معامله : 53
حساب اسلامی : دارد
کمیسیون : ندارد
استاپ اوت : 10 درصد

ECN MT4

$300حداقل دپازیت
حداکثر لوریج 1:3000
اسپرد : از 0.2 پیپ
نمادهای قابل معامله : 67
حساب اسلامی : دارد
کمیسیون : ندارد
استاپ اوت : 60 درصد

Pro ECN MT4

$500حداقل دپازیت
حداکثر لوریج 1:3000
اسپرد : از 0.0 پیپ
نمادهای قابل معامله : 78
حساب اسلامی : دارد
کمیسیون : از 3.2 دلار/لات
استاپ اوت : 60 درصد

ECN MT5

$500حداقل دپازیت
حداکثر لوریج 1:3000
اسپرد : از 0.0 پیپ
نمادهای قابل معامله : 66
حساب اسلامی : دارد
کمیسیون : از 3.2 دلار/لات
استاپ اوت : 60 درصد
بررسی پلتفرم های معاملاتی بروکر آلپاری

بروکر آلپاری در دو پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 اقدام به ارائه حساب های تجاری می نماید و یکی از مزایای این بروکر ارائه هم زمان حساب های با اگزکیوشن(execution) اینستنت (instant) و همچنین اگزکیوشن بای مارکت(by market) می باشد . به این ترتیب مشتریان این بروکر بنا به سلیقه و نیاز معاملاتی خود می توانند هر یک از انواع این حساب ها را که مایل هستند انتخاب نمایند.

  • حساب های standard (استاندارد) هم در پلتفرم MT4 و هم در پلتفرم MT5 دارای اگزکیوشن اینستنت می باشند .
  • حساب های ECN بر روی پلتفرم MT4 و MT5 به صورت by market هستند .
  • حساب PRO ECN نیز در پلتفرم MT4 اگزکیشون by market را به مشتریان ارائه می نمایند .
  • میزان لوریج قابل ارائه در پلتفرم های مختلف این بروکر از 1:10 تا 1:1000 متفاوت می باشد .

بروکر آلپاری برای آن دسته از مشتریانی که تازه اقدام به یادگیری فعالیت در مارکت فارکس نموده اند و یا در حال تست استراتژی های خود هستند , حساب سنتی نیز در اکانتی تحت عنوان نانو Nano Mt4 همراه با اسپرد های ثابت ارائه می نماید

طیف گسترده حساب های ارائه شده در بروکر آلپاری یکی از نقاط قوت این کارگزاری در جذب حده اکثری مشتریان مختلف با سلایق معاملاتی متفاوت بوده است لذا این کارگزاری از این حیث نمره قابل قبولی را دریافت می نماید

نمایش بیشتر
مبتدی